Merhaba, öncelikle sitemize hoş geldiniz, umarız burada geçirdiğiniz vakitten keyif ve bolca bilgi edinmişsinizdir. Bu bizim için önemli çünkü Ağustos 2015′te tam da bu sebepten dolayı bu siteyi kurma ihtiyacı hissettik.

Yazılım, eğlenceli ve yerine göre bir o kadar da karmaşık işlemlerdir. Bizde bu eğlence ve karmaşayı basit yöntemlerle herkesin anlayabileceği bir şekle getirme amacı içerisindeyiz.

Kuruluş

Bu site Ağustos 2015’te yazılımla uğraşan 2 arkadaşın ortaklaşa çabasıyla ortaya çıkmıştır. Genel hatları ve yayın şekli uzun tartışmalara neden olsa da netice işlevi yeni başlayan kişilere Yazılımcı Aklı’nı tanıtmaktır. Nasıl düşünülmesi ve neler yapılması gerektiği konusunda basitleştirilmiş ve etkin bir kullanım alanına sahip konulara yer vermektedir.

Siteyi gezerseniz android, php, javascript, c++, webrtc, websocket…. gibi çağın gerektirdiği şekilde değişik içeriklere sahip konuların olduğunu görebilirsiniz.

Logo ve İsmin Anlamı

Logomuz, ismimizin sonundaki akıl imgesini çağrıştırması bakımından beyin figürünün bir yansımasından oluşmaktadır. Üzerindeki renkler farklı yazılım dillerinin, frameworkslerin… ifade eder. Aradaki çizgiler bu farklılıkların herzaman için birleştiği ve bir bütün olarak Yazılımcı’nın Aklı olduğunu yada bizim tabirimizle Yazılımcı Aklı olduğunu tasfir eder.